Peeling kawitacyjny jest jednym z bardziej skutecznych sposobów oczyszczania twarzy. Wykonywany regularnie poprawia stan cery – widocznie oczyszcza i nawilża skórę. O czym warto pamiętać, poddając się temu zabiegowi po raz pierwszy?
Dzięki kosmetologii estetycznej można szybko poradzić sobie z wieloma problemami skóry. Dokładne oczyszczanie, nawilżanie czy wygładzanie delikatnych zmarszczek już nie wymaga żmudnych starań. Specjaliści jako jeden z zabiegów proponują peeling kawitacyjny, który delikatnie i skutecznie rozprawia się z wszelkimi niedoskonałościami cery.
Peeling kawitacyjny – na czym polega ten zabieg?
Osoby odwiedzające gabinety kosmetyczne bardzo często wybierają peeling kawitacyjny. Jako że nie jest inwazyjny, zalicza się go do grupy tzw. zabiegów bankietowych, które można wykonywać przed ważnym wyjściem lub wydarzeniem. Nadaje on cerze blasku, nawilża ją i wygładza, dzięki czemu późniejszy makijaż wygląda perfekcyjnie. Dobrej jakości podkład kryjący ujednolici koloryt cery, tworząc w ten świetną bazę dla pozostałych kolorowych kosmetyków.
Sam zabieg peelingu kawitacyjnego nie wydaje się skomplikowany, dostępne są nawet urządzenia do użytku domowego. Bazuje na zjawisku kawitacji, czyli przebiegającej szybko zmiany fazy ciekłej w gazową, wywołanej przez obniżenie ciśnienia. Podczas peelingu wykorzystywane są również ultradźwięki. Zabieg wykonuje się na wilgotnej, oczyszczonej skórze twarzy, dekoltu czy pleców, na którą bezpośrednio działają fale ultradźwiękowe. Tworzą się wtedy pęcherzyki, mające w swoim wnętrzu zmienne ciśnienie. Kiedy dochodzi do ich pękania, rozbijane są martwe komórki naskórka oraz inne zanieczyszczenia skóry.
Jak zadbać o cerę po peelingu kawitacyjnym?
Mimo że peeling kawitacyjny jest delikatnym zabiegiem, po jego wykonaniu trzeba odpowiednio zabezpieczyć swoją cerę. Kosmetolog na pewno udzieli odpowiednich wskazówek:
- wykonywanie makijażu możliwe jest dopiero po upływie doby;
- przez kilka dni należy stosować krem spf 50 do twarzy;
- przynajmniej na dobę należy zrezygnować z sauny, basenu, opalania i stosowania samoopalaczy.
Wskazania do peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny może być stosowany przy każdym typie cery. Jako że znakomicie oczyszcza, stanowi dobre uzupełnienie pielęgnacji cery mieszanej, tłustej, ze skłonnością do powstawania niedoskonałości. Pomaga pozbyć się zaskórników i zamknąć rozszerzone pory. Kawitacja poradzi sobie również z przebarwieniami na twarzy, powstającymi na przykład w wyniku ekspozycji na słońce, a także ze skórą suchą, która potrzebuje nawilżenia.
Zabieg jest dosyć uniwersalny, jednak nie każdy może z niego korzystać. Powodem jest użycie ultradźwięków, więc należy z niego zrezygnować między innymi w przypadku ciąży, chorób nowotworowych czy stanów zapalnych lub zakażeń skóry.
Efekty peelingu kawitacyjnego
Osoby, które regularnie wykonują peeling kawitacyjny i stosują się do zaleceń kosmetologów, mogą cieszyć się naprawdę spektakularnymi efektami. Już po pierwszej wizycie poprawia się stan cery – wyraźnie widać zmniejszenie się liczby zaskórników. Dalsze stosowanie peelingu pogłębia efekt oczyszczania, pobudza też skórę do regeneracji. Warto wiedzieć, że zabieg najlepiej wykonywać pomiędzy jesienią a wczesną wiosną. W tym czasie należy bowiem unikać eksponowania skóry na działanie promieni słonecznych – między innymi z tego powodu zaleca się nakładanie kremów z wysokim filtrem.
Peeling kawitacyjny to zabieg bezpieczny i delikatny. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio zadbać o skórę, zabezpieczając ją przed promieniami UV oraz innymi czynnikami. Tylko takie „podwójne” działanie pozwoli utrzymać efekt pracy specjalisty.
Podobne tematy